Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zakończyła się budowa ulicy Słonecznej w Stradunach

1 czerwca 2023, godz. 7:38 (Aktualizacja: 1 czerwca 2023, godz. 8:14)

W Gminie Ełk inwestycje drogowe nie zwalniają tempa. Systematycznie poprawia się stan dróg, a najbardziej cieszą się z tego ci mieszkańcy Gminy Ełk, którzy na przebudowę lub budowę czekali wiele lat. Zakończyła się właśnie kolejna budowa – tym razem drogi gminnej nr 177049N, czyli ulicy Słonecznej w Stradunach.

– Jest to pokłosie decyzji Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów, który zatwierdził także i tę inwestycję do dofinansowania ze środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki naszym działaniom, zabiegom naszych parlamentarzystów, a zwłaszcza posła Jerzego Małeckiego, a także dzięki rządowemu wsparciu możemy realizować kolejne przebudowy.

Za ponad 1,5 mln złotych powstała trasa z mieszanki mineralno-bitumicznej o długości około 0,5 km na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 65 do skrzyżowania z drogą gminną nr 177047N. Zadanie, które realizowało ełckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych obejmowało również m.in. przebudowę skrzyżowań drogi gminnej z DK65, a także ul. Słonecznej z ul. Świerczewskiego oraz utworzenie infrastruktury dla pieszych. Nie brakuje chodników i nowoczesnego oświetlenia typu LED.

– Z budżetu Gminy Ełk wydatkowaliśmy na budowę ulicy Słonecznej nieco ponad 600 tysięcy złotych – dodaje Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Oświetlenie uliczne Kino 2023 Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Uzaleznienia Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk