Na terenie Gminy Ełk w pięciu miejscowościach swoją siedzibę ma Ochotnicza Straż Pożarna. Remizy znajdują się w: Nowej Wsi Ełckiej, Woszczelach, Chełchach, Rożyńsku i Stradunach.  Na początku 2016 roku do OSP w Gminie Ełk należało 54 strażaków-ochotników.

Jednostki  OSP  Woszczele i Nowa Wieś Ełcka działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Wspomniane jednostki mają swoje sztandary. Wszystkie jednostki OSP na terenie gminy są w pełni umundurowane i wyposażone w sprzęty do ratownictwa, w tym m.in. aparaty tlenowe, piły do drewna, betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy hydrauliczne, radiostacje MOTOROLA, pompy pływające NIAGARA, pompy szlamowe, maszty oświetleniowe  itd.

W 2015 roku  Minister Spraw Wewnętrznych Decyzją Nr 20/2015 wyraził zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szeligach – Jednostka Ratownictwa Wodnego. Jednostka jest umundurowana, przeszkolona i posiada na wyposażeniu sprzęt ratownictwa wodnego m.in. łódź ratowniczą „ SOLAR 450 CONGO”.
Remizy i ich prezesi:

 – OSP Nowa Wieś Ełcka, prezes Andrzej Zalewski, 10 strażaków-ochotników

– OSP Woszczele, prezes Adam Szuchnicki, 15  strażaków-ochotników

– OSP Chełchy, prezes Wiesław Kozikowski, 10 strażaków-ochotników

– OSP Rożyńsk, prezes Grzegorz Kaźmierczyk, 11 strażaków-ochotników

– OSP Straduny, prezes Łukasz Świerczyński, 8 strażaków-ochotników

 

 

image_pdfimage_print
X
Dane osobowe
Wyślij
Dane wydarzenia