Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

We wrześniu czwartoklasiści mają otrzymać laptopy

29 maja 2023, godz. 13:24

Trwają prace nad wprowadzeniem ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Dzięki nowym przepisom gminy będą przekazywały laptopy czwartoklasistom, a także zagospodarowywały zwracany przez uczniów i nauczycieli sprzęt pozyskany z innych programów.

– Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to według zapewnień przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z którymi miałem ostatnio okazję rozmawiać, laptopy powinny trafić do nas w terminie, którym nam umożliwi przekazanie ich uczniom do 30 września, czyli na początku nowego roku szkolnego – informuje Tomasz Osewski.

Proponowane rozwiązanie zmierza przede wszystkim do wyrównania szans wszystkich uczniów w zakresie nabywania kompetencji cyfrowych. Jednocześnie pozwoli nauczycielom na skuteczniejszą realizację podstawy programowej, która w obecnym kształcie bazuje na korzystaniu nowych technologii w procesie nauczania.

– Zgodnie z projektem ustawy, laptop przekazany uczniowi staje się własnością jego rodziców na podstawie umowy zawartej z gminą – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Laptop przekazany uczniowi nie podlega zbyciu lub użyczeniu w okresie 5 lat od dnia przyjęcia laptopa na własność przez rodzica ucznia.

W projekcie ustawy określono też zasady przyznawania wsparcia dla nauczycieli szkół podstawowych. Zgodnie z projektowanymi przepisami, nauczyciele otrzymają bon w wysokości 2500 zł na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego. Otrzymane środki będzie można wykorzystać do 31 grudnia 2025 r.

image_pdfimage_print

Oświetlenie uliczne Kino 2023 Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Uzaleznienia Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk