Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Hucznie obchodziliśmy Dzień Dziecka w Stradunach

1 czerwca 2023, godz. 15:24 (Aktualizacja: 2 czerwca 2023, godz. 7:14)

Festyny rodzinne, turnieje, zabawy z okazji Dnia Dziecka odbyły się już m.in. w Mrozach Wielkich (26 maja), Nowej Wsi Ełckiej (28 maj), a dziś (1 czerwca) Gminny Dzień Dziecka „Na zielono”, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach. Festyn rodzinny z kolei zorganizowano przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach. Nad tymi wydarzeniami patronat honorowy sprawował Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. Wójt wsparł także finansowo szkolne inicjatywy. Miłą niespodzianką była obecność na wydarzeniach przedstawiciela polskiego rządu. W Stradunach i Woszczelach gościła Olga Semeniuk-Patkowska, Wiceminister Rozwoju i Technologii.

– Będzie to wspaniała okazja do integracji dzieci i młodzieży, społeczności gminnej, wspólnej zabawy, a ten aktywnie spędzony czas połączony zostanie z przedsiębiorczością, ekologią i ochroną środowiska – informuje Wójt Tomasz Osewski. – Wszystko dzięki organizatorom,  współorganizatorom, a także naszym gościom.

W organizację festynu zaangażowały się następujące instytucje: miejscowa szkoła, rada rodziców placówki w Stradunach, Zakład Usług Gminnych, Centrum Kultury Gminy Elk, Stradunianki, sołectwo Straduny, Urząd Gminy Ełk, Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu.

Nie brakowało ekologicznych gier i zabaw. Były konkurencje sportowe, pokazy artystyczne, konkurs ciast, wymiana książek i roślin. Nie zabrakło pokazu pojazdów odbierających odpady czy też służb mundurowych. Podsumowany również został konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Eko-sztuka”.

image_pdfimage_print

Oświetlenie uliczne Kino 2023 Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Uzaleznienia Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk