Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Boiska i place zabaw powstaną w Stradunach i Woszczelach

19 czerwca 2023, godz. 11:46

Dobra wiadomość nie tylko dla uczniów w Woszczelach i Stradunach. Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, przy dwóch szkołach podstawowych w tych miejscowościach, podpisał umowy na realizację inwestycji sportowych z olecką firmą Sobibar, reprezentowaną przez Bartosza Sobieraja. Umowy dotyczą budowy infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach oraz przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach.

– Nowoczesne boiska wielofunkcyjne, które staną się integralną częścią szkolnych terenów, mają zostać udostępnione uczniom na początku roku szkolnego 2024/2025 – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Wartość kontraktu wynosi w sumie 2.718.300,00 złotych, a termin realizacji został ustalony na 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Projekt budowy boisk jest częścią Programu Inwestycji Strategicznych finansowanego z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład.

W Stradunach zakres inwestycji obejmuje zaprojektowanie oraz budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 30 metrów na 17 metrów, którego nawierzchnia będzie wykonana z materiału syntetycznego. Dodatkowo, zostanie zbudowany plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni syntetycznej.

– Boisko wielofunkcyjne będzie przystosowane do uprawiania piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej, a także zostaną zamontowane piłkochwyty wokół boiska – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Ponadto, teren zostanie oświetlony, a także wyposażony w monitoring. Całość tych elementów będzie dostępna dla mieszkańców Stradun oraz okolicznych miejscowości.

W przypadku Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, projekt zakłada budowę jeszcze większego boiska wielofunkcyjnego-  o wymiarach 46 metrów na 30 metrów, na którego nawierzchni zostanie zastosowany poliuretan. Również tutaj przewidziano plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni syntetycznej. Boisko to będzie przystosowane do gry w koszykówkę, piłkę siatkową oraz zostaną zamontowane piłkochwyty. Cały teren również zostanie oświetlony i monitorowany.

– Gmina Ełk, inwestując w rozwój infrastruktury sportowej w szkołach, daje uczniom możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Budowa nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych oraz placów zabaw przyczyni się do poprawy jakości zajęć sportowych oraz stworzy atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego dla młodzieży. Projekt ten wpisuje się również w ogólny program rządu mający na celu wsparcie inwestycji strategicznych.

Realizacja tych inwestycji stanowi ważny krok w rozwoju sportu w Gminie Ełk. Wprowadzenie nowoczesnej infrastruktury sportowej przyczyni się do promocji zdrowego stylu życia oraz zachęci dzieci i młodzież do aktywności fizycznej. Oczekuje się, że boiska wielofunkcyjne w Stradunach i Woszczelach staną się nie tylko miejscem rywalizacji sportowej, ale również oazą wspólnych spotkań i integracji mieszkańców Gminy Ełk.  Dzięki temu przedsięwzięciu, szkoły w Stradunach i Woszczelach będą miały kolejne nowoczesne obiekty sportowe, które będą służyć społeczności przez wiele lat.

Straduny:

Woszczele:

image_pdfimage_print

Oświetlenie uliczne Kino 2023 Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Uzaleznienia Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk